40279

STATISTIKA 16/17: Birsa najboljši v Serie A

Avtor: Šport TV
14. 6. 2017, 08.49

Ob koncu sezone časa za poglede nazaj ni veliko, saj se začetki novih zadolžitev pomikajo čedalje bolj na začetek poletja. Kljub vsemu je treba izpostaviti učinek slovenskih nogometašev v Serie A. Začenjamo z Valterjem Birso, ki je bil po številkah sodeč najnevarnejši Slovenec v Italiji. V letošnji sezoni je poskrbel kar za 16 zadetkov Chieva. Zadel je 7 golov in prispeval 9 ključnih podaj.

Moral na klop: 20

Celotno statistiko zadetkov in podaj je Valter Birsa unovčil v državnem prvenstvu naših zahodnih sosedov. V italijanskem pokalu je odigral 90 minut proti ekipi Virtus Entella (zmaga s 3:0) ter 7 minut ob porazu in izpadu proti Fiorentini (0:1). Sezono je začel sijajno z dvema prekrasnima zadetkoma proti Interju, ko je dvakrat na tekmi zadel s svojo slabšo nogo in mojstrsko premagal Samirja Handanoviča.

Po tekmi odigrani davnega avgusta 2016, je Valter zadel še petkrat v sezoni. vsi preostali zadetki slovenskega reprezentanta v spodnjem videu.