[2]
66153

Prvič po 1946: Milan prejel zadetek na 15 zaporednih tekmah!

29. 10. 2018, 09.27

Po zelo razburljivem tednu je AC Milan končno vpisal tudi zmago na domačem stadionu. Rdeče-črni so prejšnjo nedeljo klonili na mestnem derbiju, v četrtek je bil boljši od njih Betis v evropski ligi, tokrat pa so s težavo premagali Sampdorio (3:2). Kljub zmagi pa so dosegli negativni rekord, ki se ga nekateri navijači konkretno sramujejo.

Rossoneri so na San Siru v desetem krogu Serie A že izgubljali z 2:1 proti Sampdorii, a je Gonzalo Higuain v 36. minuti poskrbel za izenačenje, junak tekme pa je z zmagovitim golom v 62. minuti postal Suso. S tem se je četa Gennara Gattusa povzpela na sedmo mesto lestvice, a navijači še zdaleč niso zadovoljni.

Sploh, ker so nekdanji evropski prvaki dobili zadetek še na petnajsti zaporedni tekmi v Serie A na domačem stadionu, kar je svojevrstna tragedija. S tem so izenačili rekord iz davnega leta 1946. Da prav ste slišali!

AC Milan je na San Siru v okviru italijanskega prvenstva zadnjič odigral 0:0 davnega 15. aprila leta 2015, torej pred več kot tremi leti in pol…