page name




Ambrosini in njegovi nastopi proti Juventusu

Dolgoletni nogometaš Milana Massimo Ambrosini je v svoji bogati karieri odigral ogromno število tekem na različnih domačih in evropskih ravneh. Zaradi takšnih ali drugačnih razlogov pa se je v majici Milana Juventusu zoperstavil le na šestih dvobojih na San Siru. Izkupiček? Zmaga in pet remijev.

Žiga Ikič


22. februar 2012. ob 16:47 | zadnja sprememba: 22. februar 2012. ob 16:54


Massimo Ambrosini

Derbi med Milanom in Juventusom velja za enega najbolj pričakovanih nogometnih obračunov na italijanskem Škornju. Le kako tudi tokrat temu ne bi bilo tako, saj rdeče-črni in črno-beli zasedajo sam vrh lestvice Serie A. Ob tem bomo tokrat priča 21. obračunu omenjenih tekmecev odkar se je Juventus vrnil v Serie A.

Zgodovina je postregla z velikim številom napetih derbijev med Rossoneri in Staro damo. Veliko manj je tistih tekem, na katerij je aktivno sodeloval tudi Massimo Ambrosini, prav vsi pa so bili izjemnega pomena.  Milanov vezist je v majici Milana debitiral skoraj 17 let nazaj, 5. novembra 1995, omenjena nasprotnika pa sta se v tistem delu sezone že pomerila.

Kljub dolgi in z lovorikami močno obogateni karieri, pa je zaradi poškodb, bolezni, kazni ali katerih izmed ostalih razlogov Ambrossini izpustil nekaj zgodovinskih milansko-torinskih derbijev. Debi na derbiju je Ambrosini doživel 6. januarja 1999, ko se je na San Siru srečanje končalo z 1:1. Za Milan je zadel Demetrio Albertini, izenačil pa je Daniel Fonseca. Ambrosiniju so na terenu družbo delali še Paolo Maldini, Leonardo, Roberto Donadoni, George Weah in Oliver Bierhoff.

Predstavljamo vam še ostalih pet srečanj, na katerih je pomembno vlogo odigral Massimo Ambrosini.

21, oktober 2000 Milan - Juventus 2:2 Ambrosini je dosegel prvi zadetek na tekmi
22. marec 2003 Milan - Juventus 2:1 Ambrosini je v igro vstopil v 70. minuti in začel akcijo za zmagoviti zadetek
1. november 2003 Milan - Juventus 1:1 Ambrosini je v igro prišel v 65. minuti
1. december 2007 Milan - Juventus 0:0 Ambrosini je odigral celo tekmo, po njej pa je iz Jokohame prinesel še lovoriko za naslov najbljšega kluba na Svetu
10. maj 2009 Milan - Juventus 1:1 Ambrosini je asistiral Seedorfu za prvi zadetek na tekmi


Naj vas spomnimo, veliki italijanski derbi med Milanom in Juventusom bo na sporedu v soboto ob 20:40, na Šport TV pa vam pripravljamo tudi studijski del pred srečanjem. Le ta se bo pričel ob 20:00, gostitelj bo Dani Bavec, gost pa naj ostane še skrivnost.

Preberite še:
Conte izbira napadalce
Allegri: Pirlo je odšel novim izzivom naproti

 

Foto: Guliver/Getty Images


Zadnje novice


Morje vsebin