page name




Jalen Pokorn: Poškodba me ne bo ovirala

Nadaljevanje sezone že trka na vrata in prvo kolo spomladanskega dela, ki bo 3. in 4. marca, se hitro bliža. Slovenski prvoligaši v tem vmesnem obdobju pilijo formo vsak na svoj način in stopnjo pripravljenosti preverjajo na prijateljskih tekmah. Hkrati pa so prav vsi poskušali pred nadaljevanjem oblikovati čim bolj konkurenčno ekipo, a večini težave, tako kot običajno, povzročajo finance. Kranjski Triglav ni nobena izjema. A vseeno je Gorenjce razveselila vest, da se je vrnil Jalen Pokorn, ki pa je žal že na prvi tekmi utrpel poškodbo. In kaj to pomeni?

Špela Klakočar


16. februar 2012. ob 12:56 | zadnja sprememba: 16. februar 2012. ob 15:55


Triglav - priprave Vrnitev Jalna Pokorna je svetla točka Gorenjcev pred nadaljevanjem sezone. Pa ga poškodba res ne bo ovirala?

Edini gorenjski predstavnik v elitni prvoligaški druščini pred nadaljevanjem sezone zaseda sam rep prvenstvene lestvice in je z zgolj trinajstimi točkami ter osmimi točkami zaostanka za predzadnjo Nafto, v skoraj izgubljenem položaju. Resnosti tega položaja se v kranjskem klubu še kako dobro zavedajo, a odločeni so, da ne bodo vrgli puške v koruzo, pač pa se odločno borili vse do konca. To nam je v enem izmed obiskov zatrdil trener Triglava Siniša Brkič. 

Da je finančno stanje v kranjskem klubu naravnost katastrofalno ni nič novega, zato vodstvo kluba nikakor ne more sestaviti bolj kompetativnega moštva. A vseeno je navijače še kako razveselila vest o vrnitvi Jalna Pokorna v vrste Triglava. Naš nekdanji reprezentant je žarek upanja za vse Gorenjce, katerih srce bije za Triglav. Njegove vrnitve pa je bil seveda vesel tudi kranjski strateg, ki je prepričan, da bo Jalen Pokorn v ekipo vnesel stabilnost na sredino igrišča.

Zaupanje trenerja vsakemu igralcu veliko pomeni in Jalen Pokorn ni nikakršna izjema. Skušal bo upravičiti trenerjevo zaupanje in se izkazati v najboljši možni luči. A v isti sapi poudarja, da je nogomet ekipen šport, kjer nisi sam: "Če se trudiš sam, ni dovolj. Vsi moramo delovati povezano, homogeno, ker le takrat lahko ekipa posameznika z vsemi njegovimi kvalitetami izplavi na površje."

Jalen Pokorn Jalen Pokorn je realist, obljublja pa, da se bo boril kot lev

Pokorn se je rade volje vrnil v gorenjsko prestolnico, čeprav je bil razhod vse prej kot lep: "Razšli se nismo ravno na lep način, ampak sem vseeno vesel, da sem ponovno tukaj, da s fanti počnemo tisto, kar imamo radi – torej, da igramo nogomet."

Poleg slabega finančnega položaja pa Triglavane pestijo še številne poškodbe. Tudi tistih ključnih igralcev, zaradi katerih je, po mnenju Siniše Brkiča, šla krivulja po odličnem začetku prvenstva strmo navzdol. In čeprav je Jalen Pokorn s svojim prihodom pomenil veliko upanje za Kranjčane, pa je le-to hitro izpuhtelo. Vezist se je namreč poškodoval že na prvi tekmi po povratku v Triglav. 

"Na prvi tekmi, ko sem ponovno oblekel dres Triglava, sem dobil udarec v mezinec na nogi. Posledica je počena kost, zaradi katere imam še vedno oteklino, a vseeno me ta poškodba ne ovira preveč. Enkrat sem že bil v takšni situaciji, toda ko obuješ nogometni čevelj, je mnogo lažje in lahko kolikor toliko normalno igraš," je poškodbo opisal Jalen in vsaj deloma pomiril navijače. Toda za nekatere to prav zagotovo ni dovolj, zato je Jalen zatrdil, da se bo boril kot lev in ne bo dovolil, da bi ga poškodba kakorkoli ovirala. Je pač, tako kot je že pred njegovim uradnim prihodom v klub dejal Siniša Brkič, človek, ki s srcem in dušo igra za Triglav. "Poskušal bom igrati normalno. Kot pravim sem enkrat že enkrat imel podoben problem, takrat je bila kost celo zlomljena, pa se ni poznalo. Malo stisneš zobe in se kar privadiš igrati z bolečino. Skratka, ovirati me ne bi smelo pri igranju," je upanje navijačev skušal povrniti Pokorn.

Triglav Kranjčani upajo, da bodo dosegli deveto mesto in s tem dodatne kvalifikacije

Nesreča pač nikoli ne počiva, a vseeno so v kranjskem klubu lahko zadovoljni, da situacija ni še bolj kritična. Pa tudi sicer se stanje s poškodbami izboljšuje, saj se igralci, ki so bili na prisilnem počitku, počasi vračajo, tako, da bo motor kranjskega prvoligaša lahko kmalu v popolnem zagonu. To je vsekakor dober obet pred prihajajočim nadaljevanjem sezone. Toda nekoliko bolj zasrkbljujoči pa so rezultati na pripravljalnih tekmah. 

Ravno včeraj so Kranjčani odigrali tekmo proti Celju in to je bila naravnost tekma za pozabo. Varovanci Siniše Brkiča so prikazali podpovrečno igro, zato poraz z 0:4 niti ne preseneča. Nihče ne more biti zadovoljen s prikazanim na tej tekmi, niti z neodločenim izidom pred tem v Radomljah, a Jalen Pokorn temu ne posveča prevelike pozornosti: "Že skozi celotno kariero ne dajem pretiranega poudarka prijateljskim tekmam. Sicer so lahko nek pokazatelj trenutne forme, ampak vseeno mislim, da se bo realno stanje pripravljenosti videlo v nadaljevanju sezone."

Triglav - Celje Triglavani na tekmi proti Celju niso navdušili

Pripravljalne prijateljske tekme so lahko res, tako kot pravi Pokorn, lep odraz trenutnega stanja in pripravljenosti v klubu in slabi rezultati vsekakor ne morejo biti dobra napoved. Toda tudi optimizem šteje in tega imajo v Kranju vsi dovolj. In prav je tako! Le čemu bi potem sploh vztrajali?! Kakšnega pretiranega preobrata v nadaljevanju sezone ne pričakujejo, a vseeno upajo, da dosežejo deveto mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije. Podobnega mnenja je tudi Jalen Pokorn: "Realno gledano je zaostanek res velik in realno je tudi, da veliko igralcev, ki letos igrajo v ekipi, še ni nastopalo v Prvi ligi, tako da mislim, da je obstanek bolj kot ne čudež. Ampak vsi igramo s srcem in imamo radi nogomet, zato se bomo trudili po svojih najboljših močeh, da morebiti koga presenetimo, in se prebijemo do mest, ki vodijo v dodatne kvalifikacije."

In kot pravi latinski rek – Sreča spremlja hrabre! Morda bo to potrdil tudi kranjski Triglav!

Foto: www.nktriglav.com, Sportida.com


Zadnje novice


Morje vsebin