Cesar in Jokič na San Paolu
Ponedeljkov večer bo na programih Šport TV pripadel italijanski Serie A. V Neaplju bosta Boštjan Cesar in Bojan Jokič s Chievom poskušala še četrtič zapored premagati Napoli. V Toskani pa bo pri Sieni gostovala Roma. Obe srečanji si boste lahko ogledali na naši televiziji.
Napoli – Chievo ob 20:40 na Š1
Napoli že na štirih zaporednih tekmah ni uspel zmagati. Dva poraza in dva neodločena izida sta bilanca sinje modrih na zadnjih tekmah. Varovanci Walterja Mazzarija bodo imeli proti Chievu možnost, da se vrnejo na zmagovalna pota. To pa bodo morali storiti brez Argentinca Christiana Chaveza, ki se je vrnil v domovino, kjer bo odslej igral za San Lorenzo. Dvestoto tekmo v Serie A bo proti Letečim oslom iz Verone igral Slovak Marek Hamšik, ki je pred srečanjem povedal: "Razočarani smo zaradi poraza na pokalni tekmi v Sieni. Naredili bomo vse, da si na povratnem srečanju zagotovimo nastop v finalu. Toda najprej nas čaka zelo pomembno srečanje Serie A proti Chievu." Napoli bo moral tekmo odigrati brez kapetana in poveljnika obrambe Paola Cannavara, ki je kaznovan. Ostali nogometaši pa bodo po vsej verjetnosti na voljo strategu Walterju Mazzariju.
Nogometaši Chieva so na prvem srečanju v tej sezoni Napoli premagali z 1:0
Srečanje, ki bo na sporedu na kultnem San Paolu, bo nekaj posebnega za nogometaša Chieva Gennara Sarda. 32-letnik je namreč navijač Napolija, proti kateremu bo tokrat igral. "Dobro se spominjam. Imel sem sezonsko vstopnico za tekme Napolija. Z očetom sva bila na tekmi, ko je Napoli osvojil drugi naslov prvaka," je svojo staro ljubezen razkril Sardo in dodal: "Tudi danes je Napoli zelo močna ekipa. Morda so malce slabši v prvenstvu, saj so veliko energije porabili v Ligi prvakov. Brez dvoma nas čaka izjemno težka tekma." Trener Chieva Mimmo Di Carlo je pred srečanjem pod Vezuvom poudaril predvsem nevarnost Napolijeve napadalne vrste: "Napoli je odlična ekipa, predvsem v napadu, kjer igrajo Cavani, Lavezzi, Pandev in Hamšik. Na račun Napolija imam zares same pohvale," je dejal strateg in dodal: "V našem moštvu nimamo takšnih napadalcev, zato bomo morali odigrati popolno tekmo." Di Carlo nima nikakršnih težav pri sestavi ekipe. Slovenski reprezentančni štoper Boštjan Cesar je predviden v začetni enajsterici, Bojan Jokič pa naj bi tekmo začel na klopi.
Siena – Roma ob 20:40 na Š2
Toskanci so na prvem srečanju polfinala italijanskega pokala z 2:1 premagali Napoli. Črno-beli imajo tako priložnost, da se uvrstijo v finale, kar bi bil zgodovinski uspeh. Še prej pa bodo morali odigrati nekaj pomembnih srečanj v prvenstvu. Siena namreč zaseda šele 17. mesto in ima le tri točke več od 18. Lecceja. Na zadnjih dvanajstih ligaških tekmah je Siena zmagala le enkrat, ko je s kar 4:0 premagala mestnega tekmeca Giallorossov Lazio. Proti Romi verjetno ne bosta zaigrala vratar Željko Brkić in Francesco Bolzoni, ki sta lažje poškodovana. "Z dobrimi predstavami iz pokalnega tekmovanja moramo nadaljevati tudi v prvenstvu. Tekma proti Romi bo drugačna, kot je bil naš prvi obračun v tej sezoni, ki se je končal z 1:1," je dejal napadalec Siene Franco Brienza.
Pablo Osvaldo tokrat ne bo mogel pomagati svojim soigralcem na tekmi proti Sieni
V moštvu Rome, ki je med tednom odigrala 25 minut zaradi dežja prekinjenega srečanja proti Catanii, tokrat ne bo poškodovanega branilca Simona Kjaerja in kaznovanega Danieleja De Rossija. Namesto njiju bosta v postavi verjetno Gabriel Heinze in Federico Viviani. Že dalj časa sta na seznamu poškodovanih pri Romi tudi Argentinca Nicolas Burdisso in Pablo Osvaldo. Varovanci Luis Enriqueja so na zadnjih devetih prvenstvenih tekmah le enkrat izgubili. Pred gostovanjem v Catanii pa so s kar 4:0 razbili milanski Inter. Ker je v teh dneh tudi večno mesto zasul sneg in s tem tudi pripravljalno bazo Rome v Trigorii, Sinovi volkulje niso imeli ravno idealnih pogojev za trening. Legendarni kapetan Rome Francesco Totti pa je, kljub izrednim razmeram v prestolnici Italije, vseeno našel nekaj smisla za humor. "Če bo tudi v ponedeljek tako ledeno, sploh ne bom odpotoval v Sieno," se je nasmehnil Totti.
Ob 20:40 se bo na Šport TV 1 začel prenos tekme Napoli – Chievo, istočasno pa bo na Šport TV 2 na sporedu tekma med Sieno in Romo. Bodite v družbi Serie A tudi na začetku novega tedna!
Foto: Guliver/Getty Images
Zadnje novice
-
Moštveni svetovni pokal od torka na Šport TV
Zaključen je drugi...
21 maj 2012 > 21:57
Giovinco na pragu Nou Campa?
Nogometaš Parme Sebastian Giovinco...
21 maj 2012 > 21:56
Bodo Stožice srečne za Maribor ali Celje?
Ljubljanske Stožice...
21 maj 2012 > 21:24
Nadal: Nole je vselej favorit, sploh na pesku!
Rafael Nadal...
21 maj 2012 > 21:24
VIDEO: Giroud: Biti državni prvak je enkratno!
Francoski...
|21 maj 2012 > 21:24
Dugonjič: Glavno breme pride na OI
V popoldanskem delu prvega dne...
21 maj 2012 > 21:24
Košarkarski legionarji: Erazem in Mirza uspešna
Izmed slovenskih...
21 maj 2012 > 21:23
Kanalec: Naredite mediji akcijo za 50.000 evrov
Na občnem zboru...
21 maj 2012 > 20:52število komentarjev: 5
Arhiv po dnevih
- Moštveni svetovni pokal od torka na Šport TV
- Giovinco na pragu Nou Campa?
- Bodo Stožice srečne za Maribor ali Celje?
- Nadal: Nole je vselej favorit, sploh na pesku!
- VIDEO: Giroud: Biti državni prvak je enkratno!
- Dugonjič: Glavno breme pride na OI
- Košarkarski legionarji: Erazem in Mirza uspešna
- Kanalec: Naredite mediji akcijo za 50.000 evrov
- Uvod v finalno serijo pripadel Olympiacosu
- Vlado Šajn: Skomina sodi med najboljše
- Abidal lahko zapusti bolnišnico
- Fredy Guarin ostaja član Interja
- Opravičil se je nemškemu predsedniku
- Rusi na vrhu več kot zasluženo
- Siniša Mihajlović novi selektor Srbije
- Volaš je postal ambasador zdravja
- Nica odpustila trenerja Marsiglio
- Rupreht evropski prvak
- Carigrad, Madrid, Tokio, Doha ali Baku
- Tedenski pregled programa


Komentarji