page name




Derbi za Ligo prvakov na Velodromu

V 22. kolu francoskega prvenstva se bosta na stadionu Velodrome v Marseillu pomerila stara nasprotnika Marseille in Lyon. Slednji je v tem trenutku na četrtem mestu Ligue 1 in ima le točko več od petouvrščenega domačina. Obe moštvi pa še vedno lovita uvrstitev na mesta, ki vodijo v Ligo prvakov.

Luka Cotič


05. februar 2012. ob 08:55 | zadnja sprememba: 05. februar 2012. ob 08:57


Didier Deschamps Didier Deschamps se bo skušal maščevati...

Marseille si je med tednom z zmago nad Nico zagotovil nastop v finalu francoskega ligaškega pokala, kjer mu bo nasproti stal prav tokratni tekmec v Ligue 1. Mnogi poznavalci so pričakovali, da bo forma varovancev Didierja Deschampsa po odhodu nekaterih nogometašev na afriški pokal, precej padla in da bo Olympique ponovno zabredel v rezultatsko krizo. A to se vendarle ni zgodilo. Marseille je zmagal na zadnjih petih tekmah in se zelo resno vključil v boj za tretje ali pa modra celo drugo mesto. Na naslov prvaka Les Phoceens, ob zelo konstantnih predstavah vodilnega Paris Saint- Germania, bržčas ne morejo računati. Parižani jim na lestvici namreč bežijo za devet točk, ob tem pa redno nabirajo točke, zato jih bo kdorkoli težko dohitel. Tretje mesto, ki ga trenutno zaseda prvak Lille, pa je za bele z juga Francije še kako dosegljivo. Razlika med Lillom in Marseillom je namreč le dve točki.

Lyon ima na četrtem mestu še lepšo možnost, da se z zmago proti Marseillu povzpne na tretjo pozicijo in začne lov za drugouvrščenim Montpellierjem. Varovanci Remija Garda so na zadnjih petih tekmah kar štirikrat zmagali in le enkrat izgubili. Poraz pa je prišel ravno na gostovanju pri senzaciji letošnjega francoskega prvenstva Montpellierju. Lyon ima v tej sezoni v svojih vrstah tri zelo razpoložene strelce. Bafetimbi Gomis je dosegel 16 zadetkov, Lisandro "Licha" Lopez je bil natančen 13-krat, Jimmy Briand pa je prispeval devet golov. Obrambo Marseilla torej čaka izjemno težko delo proti napadalni vrsti Levov. Slednja je v veliki meri odvisna od razpoloženja in lucidnosti odličnega Yoanna Gourcuffa, ki so ga nekoč razglasili tudi za novega Zinedina Zidana.

Remi Garde ...Remiju Gardu za poraz v jesenskem delu Ligue 1

Na zadnjih petih medsebojnih srečanjih je bil uspešnejši Lyon, ki je dvakrat zmagal. Marseille je slavil enkrat, pred skoraj dvema letoma na Velodromu. Dvakrat pa sta se tekmeca razšla z neodločenim izidom. Na prvi tekmi v tej sezoni je bil v Lyonu uspešnejši domačin in slavil zmago z 2:0. Vse je bilo odločeno že po slabe pol ure igre, potem ko sta Bafetimbi Gomis v 17. in Michel Bastos v 29. minuti zadela za Lyon. Marseille se do konca tistega srečanja ni uspel več vrniti v igro, zato pa bo imel na svojem stadionu možnost za maščevanje. Obe moštvi na derbi torej prihajata v dobri formi, zato se lahko nadejamo pravega obračuna dveh francoskih velikanov.

Neposredni prenos tekme med Marseillom in Lyonom se bo na Šport TV 1 začel ob 20:55, takoj po koncu studijske oddaje Timeout!

 

Foto: Guliver/Getty Images


Zadnje novice


Morje vsebin