Jerončič: Tekmo smo izgubili pri taktični pripravi
Potem, ko se je polegel prah po kvalifikacijskem turnirju v Osijeku, kjer naši reprezentanti niso uspeli pridobiti neposredne vozovnice za kvalifikacijski turnir v Bolgariji. O zadnjih predstavah naše reprezentance smo se pogovarjali z odbojkarskim strokovnjakom Zoranom Jerončičem.
Zoran Jerončič je vodli številne klube v Sloveniji in Italiji
Slovenski odbojkarji so proti Finski v odločilnem trenutku, po dobljenem prvem nizu tekme, v drugem nizu nerazumljivo popustili. Glede na to, da so uspeli dobiti težki tekmi proti Portugalski in v polfinalu proti Hrvaški smo sogovornika vprašali kako bi ocenil finalno tekmo: "Dobil sem občutek, da bi lahko boljše odigrali in iztržili več. Odsotnost nekaterih mož ne bi smela biti vzrok za neuspeh. Slovenija, po mojem mnenju spada v drugo jakostno skupino evropskih reprezentanc, kjer se kakovost reprezentanc hitro izboljšuje in tudi v bodoče bo težko doseči pozitivne rezultate. V ključnih trenutkih tekme s Finci, govorim o zaključnih točkah v nizih, smo si dovolili preveč napak, predvsem me je zmotilo dejstvo, da nismo imeli jasnega koncepta kako v teh trenutkih odigrati. Tu se je poznala razlika v korist Finske, ki je z izkušenim selektorjem Danielom Castellanijem, znala odigrati in znala zmagati. Predvsem sem pogrešal povezavo med blokom in obrambo, ki jo ostale vrhunske reprezentance odlično naštudirajo in ogromno trenirajo."
Vrhunskega trenerja smo vprašali, kako ocenjuje delo selektorja in ali je bil problem v tem, da poleg slovenske reprezentance opravlja tudi delo v klubu: "Ne mislim, da je selektor preveč obremenjen, čeprav je bilo nekaj težav v igri, ki so bile v njegovi domeni. Na tako visokem nivoju v moderni odbojki, kjer vsaka napaka prinaša izgubo točke so zelo pomembne malenkosti. V teh trenutkih bolj kot dober sprejem ali servis odloča zbranost in motivacija igralcev, da odigrajo na pravilen način in pri tem so bolj na udaru trenerji kot selektor. Vprašanje za selektorja pa je zakaj lahko dobimo prvi niz in nato pride do tako velikega padca v igri," je selektorjevo delo komentiral izkušeni trener.
Pohvalil je odlično vodenje Fincev s strani Daniela Castellanija
Glede na to, da je naša reprezentanca v Osijeku v kratkem času odigrala ogromno tekem smo sogovornika vprašali ali je mogoče zbranost tudi zaradi tega popustila: "Mislim, da to ni razlog. Če vzamemo za primerjavo tekme v svetovni ligi, reprezentance prav tako odigrajo toliko tekem v nekaj dneh. V Osijeku nas je pokopala slaba psihična priprava. Povedati je treba, da je glede na število poškodb med reprezentanti tudi fizična priprava igra veliko vlogo. Zato so vrhunski kondicijski trenerji v reprezentancah tako cenjeni. Verjetno bi v Osijeku lahko posegli višje, če ne bi bilo odsotnosti zaradi poškodb," je ključno pri napornem razporedu tekem izpostavil naš sogovornik.
Sogovornika smo vprašali koliko naši reprezentanci še manjka do res vrhunskih reprezentanc:"Nekaj nam seveda še manjka, predvsem v taktični pripravi na tekmo, vsak niz na odbojkarski tekmi lahko razdelimo na tri dele in tisti zadnji del niza od 20. točke naprej je pri nas nekoliko pomanjkljiv. Naloge niso jasno razdeljene in natrenirane. Jasno določene naloge, taktična priprava, psihična in kondicijska priprava, povsod smo blizu, saj naši reprezentanti igrajo v uspešnih domačih in tujih klubih. Vendar nam na naštetih področjih v primerjavi z najboljšimi še vedno nekaj manjka," je glavne slabosti naše reprezentance izpostavil trener italijanske Gorice.
Klemna Čebulja je naš sogovornik označil za naravnega talenta
Odličnega poznavalca slovenske odbojke smo vprašali, kako gleda na novo generacijo slovenskih odbojkarjev, ki je na pravkar končanem turnirju odigrala pomembno vlogo: "Zelo se je izkazal Klemen Čebulj, ki je zame naravni talent, pa tudi Gregor Ropret ima potencial postati odličen igralec. Mislim, da ta reprezentanca skupaj z generacijo, ki prihaja lahko doseže veliko, celo največ v slovenski reprezentančni odbojki do sedaj. Pripravam in delu reprezentance moramo posvetiti še več, saj menim, da lahko ta reprezentanca igra tudi na olimpijskih igrah in svetovnih prvenstvih," je bil glede prihodnosti naše odbojke optimističen Zoran Jerončič.
Foto: Sportida.com
Zadnje novice
-
Prva liga SI: Koper - Triglav na Š2*
Prva liga SI tokrat ponuja...
17 maj 2012 > 19:18
Prestopi slovenskih hokejistov za sezono 2012/13
Pripravili smo...
17 maj 2012 > 19:16število komentarjev: 1
Hitro slovo Srebotnikove in Peschkejeve
Katarina Srebotnik je...
17 maj 2012 > 18:46
SP: ZDA ekspresno izenačile*
Na svetovnem prvenstvu elitne...
17 maj 2012 > 18:40število komentarjev: 3
Stoner: Po letošnji sezoni grem v pokoj
Svetovni motociklistični...
17 maj 2012 > 18:07
Giro: Roza majica ostaja pri Špancu
Danski kolesar Lars Ytting...
17 maj 2012 > 17:58
Rusi pričakovano čez Vikinge
Rusija je pričakovano drugi...
17 maj 2012 > 17:41
Tekma z Grki zelo dobrodošla
Slovenska članska nogometna...
17 maj 2012 > 17:28
Arhiv po dnevih
- Prva liga SI: Koper - Triglav na Š2*
- Prestopi slovenskih hokejistov za sezono 2012/13
- Hitro slovo Srebotnikove in Peschkejeve
- SP: ZDA ekspresno izenačile*
- Stoner: Po letošnji sezoni grem v pokoj
- Giro: Roza majica ostaja pri Špancu
- Rusi pričakovano čez Vikinge
- Tekma z Grki zelo dobrodošla
- VIDEO: Šatan: To je ogromen uspeh za nas
- Slovakom uspela neverjetna senzacija
- Milan z novima vezistoma
- Kajakaša Kuk in Leban brez OI
- Smetana najboljših za prestižno zmago pred OI
- VIDEO: Je kazen ene tekme dovolj visoka?
- Markoja do izida kariere
- Azarenka odpovedala nadaljnje nastope v Rimu
- Valter, Tim in prijatelji za otroke – tretji del
- Kristina Podgrajšek do brona na EP
- Etiopija določila maratonsko ekipo za OI v Londonu
- Tekma sezone za Koper


Komentarji